W 2010 roku założyłem bloga poświęconego podróżom i turystyce: krzysztofmatys.blog.pl. Umiejscowiony był na platformie Onetu w kategorii „Znani blogerzy”. Od tamtej pory powstały setki artykułów, a blog zanotował prawie 2,5 mln odsłon. Zdarzało się, że Onet zamieszczał materiały z bloga na stronie głównej portalu, co przekładało się na odrobinę popularności. W ślad za tym przyszła obecność w innych mediach, również w radiu i telewizji. Więcej o tym tu: media.

Ale, jako, że Onet postanowił zamknąć swoją platformę blogową (z dniem 31 stycznia 2018 r.) to  trzeba było przenieść wszystkie treści w nowe miejsce i tak oto powstał adres: podroze.krzysztofmatys.pl

Zapraszam do lektury!

Blog w Onecie, kategoria „Znani blogerzy”

Ponieważ okoliczności tego typu sprzyjają refleksji i podsumowaniom, to przejrzałem część artykułów. Jest tam mnóstwo treści, sporo historii turystyki ostatnich lat. Tematy kontrowersyjne i mocno dyskutowane, jak na przykład deregulacja pilota wycieczek albo wprowadzenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (TFG). Tematy głośne, jak choćby Śmierć na wczasach czy Muzułmański seks-shop oraz bardziej niszowe, niedoceniane przez masowe media. Swego czasu dużą popularnością na tym blogu cieszyły się artykuły polemizujące z gazetowymi analizami rynku turystycznego. Dużą część publikacji stanowią materiały o charakterze edukacyjnym, popularyzującym ważne informacje branżowe. Jest choćby spory dział poświęcony szkoleniom w turystyce, szansom na pracę i zasadom prowadzenia biur podróży. Swoje miejsce mają też oczywiście poszczególne kraje, od Białorusi i Litwy, przez Izrael, Syrię i Liban, po Kubę, Indie i Etiopię. Lubię Podlasie, stąd też jest tu trochę artykułów i na ten temat. Jednym słowem, bardzo dużo treści, zróżnicowanej tematycznie, zgodnie z tytułem bloga: PODRÓŻE I COŚ WIĘCEJ.

Od lat prowadzę też blogi tematyczne, poświęcone konkretnym krajom, wśród nich m.in.: MołdawiaArmenia i Gruzja.