Blog Krzysztofa Matysa

Podróże i coś więcej.

Nasze Podlasie

Nie ma w Polsce drugiego tak atrakcyjnego regionu, jak Podlasie. Kilka lat temu przywiozłem do nas niemieckiego ministra spraw zagranicznych Joschkę Fishera. Popatrzył i z emocją mówił: Nie zniszczcie tego, nie popełnijcie naszych błędów. To wypowiedź Włodzimierza Cimoszewicza  zamieszczona w „Kurierze Porannym” (19.02.2010).

Sioło Pudy niedaleko Białowieży

Sioło Budy niedaleko Białowieży

Święte słowa! Coraz częściej łapię się na tym, że tu podoba mi się najbardziej. Kiedy wracam, gdzieś, z dalekiej podróży, z Afryki czy Azji, z podziwem wpatruję się w okno samochodu na trasie Warszawa-Białystok. Lubię te powroty. Jakoś czuję się wtedy szczęśliwszy.

Meczet w Kruszynianach

Meczet w Kruszynianach

Piękne, a tak mało znane. Ciągle nie ma dobrego pomysłu na turystykę w regionie. Oczywiście jest Białowieża i coraz częściej Biebrza, ale co poza tym?

Zobacz kilka pomysłów na zwiedzanie: Atrakcyjne Podlasie.

……..
More info about Podlasie in English: Poland Podlachia.

Poprzednie

Pomysły na kształcące podróże

Następne

Etiopia, Mursi

Komentarzy: 4

  1. ~AS

    Dla Podlasia jest plan, a to już połowa sukcesu :). Rzuć okiem na „Program rozwoju turystyki i zagospodarowania turystycznego Województwa Podlaskiego w latach 2010-2015”. Ważna wskazówka dla potencjalnych inwestorów: projekty turystyczne mogą liczyć na wsparcie z Funduszy Europejskich dostępnych w ramach Narodowej Strategii Spójności 2007-2013. Mogą one być finansowane zarówno z programów regionalnych, jak i z programów krajowych takich jak Innowacyjna Gospodarka, Rozwój Polski Wschodniej i Kapitał Ludzki. Aktualnie mają u Was miejsce konsultacje społeczne właśnie w związku z powyższym programem. Uwagi i opinie mogą być zgłaszane do 10.03.2010. Więcej informacji na http://www.wrotapodlasia.pl. Pozdrawiam, AS.

    • Krzysztof Matys

      Dzięki za informację! Już znalazłem w necie i zacząłem czytać. Choć mam jakieś delikatne wątpliwości do tego typu biurokratycznych projektów. Dlaczego? Niech argumentem będzie przykład wielu państw i regionów, gdzie bez tego typu udogodnień (?) powstały fantastyczne rozwiązania nakręcające turystykę. Tu często chodzi o małe, drobne rzeczy, związane raczej z mentalnością niż dużymi pieniędzmi i debatami urzędników.Lubię podawać przykład Muzeum Wsi w Ciechanowcu, z pięknie zaimprowizowaną zielarnią, w której bardzo trudno (nam sie nie udało) kupić jakiekolwiek zioła. W ten sposób wyelimionowano główną atrakcję. Dla porównania proszę wejść do jakijkolwiek malutkiej zielarni na starówce w Marakeszu. Turyści wychodzą z nich z siatkami pełnymi mieszanek ziołowych, przeróżnych: do kiełabas, na poteącję, na absencję, do herbaty, do wódki, na wątrobę, na migreny, itd. Nie chodzi yu o wciskanie byle czego turystom, ale o ŻYWĄ turystykę, gdzie mogę doświadczyć, a nie tylko zobaczyć coś starego i zakurzonego. Pozdrawiam

  2. Uprzejmie proszę o wypełnienie ankiety i rzetelną ocenę atrakcji turystycznych Puzczy Białowieskiej. Z góry dziękuję.
    http://www.ankietka.pl/ankieta/115691/atrakcyjnosc-turystyczna-puszczy-bialowieskiej-i-mozliwosci-jej-podnoszenia.html

  3. ~sandertom

    Super blog oczekuje dalszej aktywnosci i jeżeli chcesz znaleźć zegarek damski sportowy
    odsylam na okazika 🙂

Dodaj komentarz

Działa na WordPress & Szablon autorstwa Anders Norén