Blog Krzysztofa Matysa

Podróże i coś więcej.

Upadł Sky Club!

Gorąca informacja sprzed chwili – zbankrutował Sky Club. Wieść właśnie obiega ludzi z branży. Oficjalne pismo z wnioskiem o upadłość zarząd spółki złoży jutro rano. Kto kupił wycieczkę w tym biurze, musi zmienić wakacyjne plany.

 

Sky to duże biuro. Początkowo było spółką zależną od Triady (wówczas największego polskiego touroperatora). W wyniku kłopotów finansowych Triada zakończyła działalność, a jej klientów i markę przejął właśnie Sky Club. Nie wiadomo jeszcze ile osób straciło pieniądze i szanse na wakacje. Nie wiadomo czy na pokrycie długów i strat wystarczą dwie gwarancje ubezpieczeniowe biura na łączna kwotę 25 mln zł. Można podejrzewać, że kwota ta będzie stanowczo za niska.

 

Straty branży będą spore. To początek sezonu! Takie wydarzenie raczej ostudzi zapał do zakupów. Wydarzenie niestety wstrząśnie rynkiem.

 

Fakt ten, podobnie jak wcześniejsze bankructwa Orbisu i Selectoursa pokazują dobitnie jak trudnym biznesem jest turystyka oparta na czarterach. Niska rentowność (1-2 proc.) w połączeniu z dużym ryzykiem tworzą miksturę, która raz na jakiś czas okazuje się być mieszanką wybuchową.

Trochę więcej na ten temat >>>

Poprzednie

Kolejne gazetowe rewelacje

Następne

Nic pewnego

Komentarzy: 4

 1. ~justyha

  Nie rozumiem jednej rzeczy skoro czartery i hotele są opłacane z góry to jakim prawem turyści są wymeldowywani przed skończeniem turnusu?

 2. ~Bokaj

  Gdzie kupować żeby się nie przejechać?

 3. ~Tadeusz

  Justyna bo na całym świecie doba hotelowa kończy się o 12:00. Mnie fascynuje co innego – dlaczego ludzie nie potrafia się cieszyć nieraz prawie całym dodatkowym dniem wakacji, tylko pisza z tego powodu reklamację ?

  • ~justyha

   Tu nie chodzi o dobe hotelową ludzie zostali odesłani do domu po pierwszej dobie wakacji, kiedy biura ponoć mają niejsca opłacane jeszcze przed sezonem…stąd przecież oferty last minute, gdzie biuro prubuje zapełnić miejsca za które zapłacił wcześniej, a nie ma chętnych.

Dodaj komentarz

Działa na WordPress & Szablon autorstwa Anders Norén